Tipy na víkend: Pálavské vinobraní, vojenský den, Slavnosti chleba nebo Špilberk žije!

Na tento víkend jsme pro vás vybrali pozvánky do vinařské oblasti Modrých hor, Dolních Kounic či Mikulova.

Špilberk žije!

  • 7. – 8. září, Brno

Tradiční akce „Špilberk žije!“ se letos koná už po sedmé. Muzeum města Brna při ní o víkendu otevře celý hrad Špilberk a přichystá tematický bohatý program pro celou rodinu.

Pálavské vinobraní

  • 6. – 8. září, Mikulov

Začíná Pálavské vinobraní! Na několika hudebních scénách se představí Miro Žbirka, Ewa Farna, Tata Bojs, Hradišťan & Jiří Pavlica nebo Naďa Urbánková. Nebude chybět víno, burčák a zábava pro velké i malé účastníky. Více informací najdete zde.

Vojenský den v Čeložnicích

  • 7. září od 8 hodin, táborová základna Čeložnice

Přehlídka vojenské techniky, ukázka starých i současných zbraní, střelba ze vzduchovky a spousta dalšího. V 15 hodin začíná vystoupení Fantastické osmičky. Za nepříznivého počasí se akce přesouvá do místního KD.

Slavnosti chleba ve Slupi 2019

  • 7. září, Vodní mlýn ve Slupi

Vodní mlýn ve Slupi ožije slavností chleba, spoustou řemeslníků, ukázkami pečení chleba, folklórním vystoupením a dalším doprovodným programem pro děti i dospělé. Můžete se těšit na čerstvě upečený chleba, výstavu zemědělské techniky, řemeslný jarmark a v neposlední řadě na přehlídku folklorních souborů. Letos poprvé se k programu slavností připojí Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně, která v tomto roce slaví sté výročí svého založení.

Historické slavnosti Rosa coeli

  • 6. – 7. září, Dolní Kounice

Slavnosti započnou již v pátek v 18 hodin průjezdem zvací družiny. Hlavní program se uskuteční v sobotu 7.9.2019 na Masarykově náměstí. K vidění budou rytířské souboje, představení práva útrpného, historické tance a k poslechu bude nespočet dobových skladeb.

Putování za burčákem po Modrých horách

  • 7. září, Modré hory

Dobrovolný svazek obcí Modré Hory zve všechny vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky na podzimní putování mezi vinohrady a sklípky s chutí burčáku. Oficiální start je ve Velkých Pavlovicích u rozhledny Slunečná v sobotu v 9 hodin a cíl ve Vrbici v lokalitě Stráž.