Středeční Noční linka: Sledovali jste před rokem 1989 zahraniční televize?

18. listopad 2020

Letmé nahlédnutí do programu tehdejší Československé televize před 31 lety bude mít za výsledek nález perel jako Cesty našeho zemědělství, Kompas, Vlaštovka, Azimut, FKÚ pátrá, radí, informuje nebo Setkání se sovětskými umělci.

Pravda, na tehdy mnohdy ještě černobílých obrazovkách jsme občas vídali i francouzské veselohry s Belmondem a Louisem de Funésem anebo dobrodružství komisaře Cattaniho v seriálu Chobotnice či série Dobrodružství Černého Bleska a Daktari. Ale ti, kteří to přece jen k tehdy zadrátovaným hranicím měli blíž, jistě nahlédli do programu rakouských, německých a polských televizních stanic.

Sledovali jste před sametovou revolucí v programech zahraničních televizí jen dobrodružství Toma a Jerryho a Davida Hasselhofa a jeho auto-parťáka, nebo i z pohledu tehdejšího režimu ideologicky závadné zpravodajství a filmy, ke kterým jsme se na domácích obrazovkách nedostali?

Zavolejte nebo napište dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová