Středeční Noční linka: Předpovědi, které vyšly a pověry, které se naplnily

27. duben 2022

Nikoliv ty meteorologické (ačkoliv o jejich úspěšnosti by se také dalo mluvit dlouze), ale přepovědi, které vám sdělila kartářka, babské prognózy budoucího pohlaví vašeho potomka, zasvěcené věštby nejbližšího okolí („Já ti to říkala, neměl sis ji brát!”).

Naplnila se ve vašem životě nějaká pověra, předpověď? Ať už budete dnešní Noční linku s Borkem Kapitančikem poslouchat za volantem, v přítmí vaší ložnice nebo pod příkrovem naprosté tmy, pojďme dnes na chvíli věřit tomu, že černá kočka přes cestu je jasná stopka, že cikánka, která četla z ruky vaší babičce přesně věděla, jak její život půjde, že…

Těch příběhů na téma stoprocentní předpověď a potvrzená pověra máte jistě plno. Zavolejte na 731 800 900, napište na rozhlas.cz/linka a podělte se o ně!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.