Středeční Noční linka: Na který náš sportovní úspěch vzpomínáte nejraději?

25. říjen 2023

Dnes je to 55 let ode dne, kdy sportovní gymnastka Věra Čáslavská získala v prostných, na bradlech a v přeskoku na olympijských hrách v Mexiku tři zlaté medaile (celkem na OH v roce 1968 vybojovala čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile, celkově na všech OH sedm zlatých a čtyři stříbrné medaile).

Který byl první národní triumf, na který se pamatujete? Slyšeli jste prostřednictvím rozhlasu reportáž z doběhu Emila Zátopka na helsinský stadion? Na malé černobílé obrazovce jste viděli čtyři góly v síti sovětské sborné na stockholmském mistrovství? Jiří Raška, Ivan Lendl, Aleš Valenta? Martina Navrátilová, Ája Vrzáňová, Barbora Špotáková?

I do dnešní Noční linky s Borkem Kapitančikem volejte na číslo 731 800 900, pište na e-mail linka@rozhlas.cz nebo do formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.