Středeční Noční linka: Jak si občas nerozumíme

4. květen 2022

Došlo někdy v komunikaci mezi vámi a vašimi blízkými k úsměvným zádrhelům v komunikaci jen proto, že „strejda Emil zase mluvil o té rašelině a já nevím, jestli byl v hobbymarketu nebo se mu zase zdálo o Raquel Welchové”?

Prapodivné rodinné slovní hříčky, přátelská tajná řeč, ale i slova kdysi dávno zkomolená, výrazy, které se vzaly už ani nevíte kdy a kde. Máte takové? A ti, kteří nejsou součástí vaší sociální bubliny, jim nemůžou přijít na kloub?

O tom, jak si někdy (a někdy záměrně) nerozumíme si v dnešní Noční lince můžete povídat s Borkem Kapitančikem. Pište na rozhlas.cz/linka, telefonujte na 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...