Středeční Noční linka: Jak se zdravíme

4. říjen 2023

I tak běžná věc jako je pozdrav může mít desítky podob. Už jen proto, že jinak pozdravíme blízké přátele, svého nadřízeného, jiný pozdrav zvolíme mezi kamarády vodáky a ještě jinak se ohlásíme do telefonu.

Držíte se striktně pravidel bontonu, čekáte při blízkém setkání na ruku nabídnutou dámou, zdravíte se letmým polibkem na obě tváře jako Francouzi nebo jste snad do svého repertoáru pozdravů zahrnuli i inuitské tření nosem o nos?

O tom, jak se zdravíme můžete zatelefonovat (731 800 900) nebo napsat (e-mail: linka@rozhlas.cz) do dnešní Noční linky s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.