Sobotní Noční linka: Potíže a opletačky s cizími zvyklostmi a zákony

7. květen 2022

Věci běžné ve střední Evropě mohou být v (nejen) exotické cizině důvodem k pozdvižení. A naopak.

Možná jste se v italských Benátkách provinili proti vyhlášce zakazující krmení holubů. A možná byly vaše potíže s cizími pravidly ještě mnohem dramatičtější, když jste během pobytu v Singapuru na ulici žvýkali žvýkačku. A o tom, že chodit mimo hotelovou pláž v arabských zemích oděné jen v dvoudílných plavkách není dobrý nápad by mohly něco říct všechny dámy.

Rozdílnost kultur, z našeho pohledu kuriozní předpisy, zvyklosti a zákony – to vše mohlo způsobit vaše potíže a opletačky při pobytu v dalekých končinách, o kterých se dnes jistě rozpovídáte v Noční lince s Borkem Kapitančikem na telefonu 731 800 900. Psát můžete na web rozhlas.cz/linka.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.