Sobotní Noční linka: Poprvé bez rodičů

19. červen 2021

Za necelé dva týdny nastane období prázdnin, dovolených, dětských táborů. A leckdo má právě s letními měsíci spojen i okamžik, kdy se coby malé dítě ocitl poprvé ve svém životě na delší dobu bez přítomnosti (ale i dozoru) rodičů.

Se vším, co k tomu patří, tedy zodpovědností sám za sebe, nutností samostatného rozhodování, dosud nepoznanou volností, ale i smutkem a pocitem obav z neznámého prostředí.

Bylo to „včera” nebo před dlouhými lety? Vybaví se vám ještě, jaké pocity jste měli a co všechno mělo za následek to, že jste se poprvé ve svém životě ocitli bez rodičů? Stalo se to při vašem prvním (pionýrském) táboře? Odeslali vás na letní ozdravný pobyt? Byli jste v dávných dobách (tedy bez mobilů, internetu) vystaveni plánovanému či neplánovanému odloučení?

Příkladů se dá jistě najít bezpočet a vašich příběhů jistě také. Prostor pro ně vám Borek Kapitančik v dnešní Noční lince může zaručit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová