Sobotní Noční linka: Poprvé bez rodičů

19. červen 2021

Za necelé dva týdny nastane období prázdnin, dovolených, dětských táborů. A leckdo má právě s letními měsíci spojen i okamžik, kdy se coby malé dítě ocitl poprvé ve svém životě na delší dobu bez přítomnosti (ale i dozoru) rodičů.

Se vším, co k tomu patří, tedy zodpovědností sám za sebe, nutností samostatného rozhodování, dosud nepoznanou volností, ale i smutkem a pocitem obav z neznámého prostředí.

Bylo to „včera” nebo před dlouhými lety? Vybaví se vám ještě, jaké pocity jste měli a co všechno mělo za následek to, že jste se poprvé ve svém životě ocitli bez rodičů? Stalo se to při vašem prvním (pionýrském) táboře? Odeslali vás na letní ozdravný pobyt? Byli jste v dávných dobách (tedy bez mobilů, internetu) vystaveni plánovanému či neplánovanému odloučení?

Příkladů se dá jistě najít bezpočet a vašich příběhů jistě také. Prostor pro ně vám Borek Kapitančik v dnešní Noční lince může zaručit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.