Slet Štěpánů

Svátek pouze pro muže: po svatém Štěpánu se každoročně už téměř 40 let scházejí v Uherském Brodě muzikanti, zpěváci, tanečníci a jejich příznivci z celé republiky, Evropy, ba i ze světa, aby spolu prožili několik hodin společného veselí.

Ženám a dívkám je vstup přísně zakázán a doposud žádné se nepodařilo do tohoto svérázného a výhradně mužského společenství proniknout. Štěpáni mají svůj klub, stanovy a volí si starostu a na své každoroční "Poštěpánské posezení" neboli PoPo se velmi těší. Rok 2020 byl historicky prvním, kdy se folklorní Štěpáni z celého světa nesešli. Připomínku minulého sletu Štěpánů připravila Markéta Ševčíková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová