S tebou mě baví svět: Petr Oslzlý a Vladimír Hauser

17. listopad 2019
S tebou mě baví svět
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Oslzlý (vpravo) a Vladimír Hauser ve studiu Českého rozhlasu Brno

Petr Oslzlý a Vladimír „Láry“ Hauser společné zavzpomínají na dnešní den před třiceti lety.

Český divadelní dramaturg a scenárista Petr Oslzlý a herec Vladimír Hauser hostovali ten večer se svojí domovskou scénou – Divadlem Husa na Provázku v Praze. A právě proto se stali, spolu s dalšími svými kolegy, přímými svědky událostí 17. listopadu 1989.

Přerušili představení a nechali vypovídat zbitého studenta, který dorazil do divadla přímo z Národní třídy, kde došlo k zásahu tehdejších pořádkových jednotek proti pokojně demonstrujícím mladým lidem.

Jak na tyto události vzpomínají? Je něco, co by rádi změnili? Jsou spokojeni s tím, jak sametovou revoluci vnímají dnešní studenti a mladí lidé? Odpovědi nejen na tyto otázky uslyšíte v rozhovoru s Janou Kobylinskou.

autor: Jana Kobylinská | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.