Poradnu Apetýtu: Radíme, jak pečovat o zuby

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zuby

Poradna se zubní hygienistkou Romanou Antonínovou, která prozradí, jak se správně starat o zuby a proč je občas dobré si je nechat vyčistit od odborníka.

Co všechno může pro vaše zuby udělat dentální hygienistka a před jakými pozdějšími vážnými problémy vás to může ochránit, to na úvod páteční poradny vysvětlila Romana Antonínová.

Ujistila také, že pečlivé odborné čištění zubů nebolí, i když někdy může být lehce nepříjemné, a doplnila, že dobrý dentální hygienista klientovi vše vysvětli a domluví si s ním signály, jak mu má dát najevo, že to pro něj přestává být snesitelné.

Pokud si poradnu poslechnete, dozvíte se i to, jaký kartáček si máte vybrat, jak s ním správně pracovat a také kolikrát denně je ideální si zuby čistit. Možná vás překvapí, že to není po každém jídle.

Jednu z posluchaček také zajímalo, jak účinné a zda vůbec jsou ústní vody, a další chtěla vědět, jak pečovat o dásně. K velmi závažným informacím páteční poradny patřilo i upozornění, že některé přípravky dentální hygieny mohou způsobovat v ojedinělých případech způsobovat  alergické reakce.