Park Lužánky
Park Lužánky a další významné brněnské parky, parkově upravená náměstí a stromořadí představuje výstava, která včera začala v lužáneckém Středisku volného času. Výstava se koná u příležitosti 220. výročí od založení parku Lužánky, který je nejstarším veřejně přístupným parkem v Brně.
Park Lužánky je nejstarším veřejně přístupným parkem v Brně. Založil ho císař Josef II. v roce 1786. Dříve to byl lesík, později jezuitská zahrada. Nejdříve byl park ve francouzském stylu poté v anglickém." - říká ředitelka pořádající organizace Veřejná zeleň města Brna Vladimíra Koloušková.
Veřejná zeleň města Brna se stará o celoměstsky významné parky. Mezi ně patří například park Špilberk, Lužánky, Tyršův sad či část parku Koliště. Lužánky jsou z nich nejstarší. Další parky vznikaly až po napoleónských válkách.
Výstava představuje i historické fotografie parků a jejich proměny během několika let. "K vidění budou také významná ocenění. Jedno z nich získal Tyršův sad za nejlépe realizované sadovnické dílo." doplňuje Vladimíra Koloušková.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Poslanci nezvolili Rakušana místopředsedou Sněmovny. ‚Je to jejich prohra, ne moje,‘ reagoval
-
Bříza: Trump je obchodník, hrozby Grónsku zveličuje. Spojené státy potřebují spojence
-
Marketing je dobrý sluha, ale zlý pán. Chybí mi data-based přístup, říká vyzyvatel Hřiba Witosz
-
ŽIVĚ: Trápící se Vítkovice vyzvou poslední Litvínov. Radiožurnál Sport odvysílá živě všechny zápasy