Na Brněnské přehradě se chystá největší koncert posledních let

Moravia brass band
Moravia brass band

Český rozhlas Brno oslaví 95. narozeniny. Hlavním dárkem všem posluchačům, nejen Brňanům a Moravanům bude koncert na Brněnské přehradě 1. června v 19 hodin.

Brněnským rozhlasem prošla řada hereckých a hudebních legend. Svou slávu na vlnách nejstaršího moravského rádia zažil Karel Höger, Oldřich Nový nebo Jožka Černý a zástupy dalších. Proto se brněnský rozhlas rozhodl uspořádat velkou moravskou oslavu svých narozenin.

Moravia Brass Band je jedno z nejlepších těles svého druhu u nás. Celkem 30 hudebníků, kteří hrají slavné filmové melodie nebo legendární písničky převážně na dechové nástroje doprovází Aničku Slováčkovou a Petra Bendeho.

Rozhlasový Big Band Gustava Broma

V druhé části programu pak vystoupí Big Band spjatý s brněnským rozhlasovým studiem. Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviče představí své sólistky – Zuzanu Gamboa, Andreu Zimányiovou a hvězdu slovenské verze pořadu „Tvoje tvář má známý hlas“ Ivanu Regešovou. Přestože má Rozhlasový Big Band Gustava Broma své kořeny v Brně, doprovází přední české a nejen české zpěváky a muzikanty. Pro spolupráci si rozhlasový Big band vybral i poloviční Valach Ondřej Gregor Brzobohatý, který speciálně pro diváky na Brněnskou přehradu chystá velkou klavírní show.

Celý koncert pak vyvrcholí prvním ohňostrojem letošního ročníku festivalu Ignis Brunensis. Je tak velká šance, že koncert přímo na místě uslyší přes 100 tisíc lidí a další desítky tisíc v rozhlase. A to na Moravě dlouho nebylo!