Kulturní tipy: slavnosti na Pernštejně, noční otevřené sklepy, festival v Boskovicích či Mikulově

5. červenec 2019

Kulturní akce všeho druhu, to je prodloužený víkend na jižní Moravě.

Slavnosti Pernštejnského panství

  • 4. – 7. července, Nedvědice

V Nedvědici čekají návštěvníky koncerty, vystoupení tanečních, pěveckých sborů, soutěže pro děti a ohňostroj. V historickém průvodu můžou zamířit do hradu k rytířskému klání či se svést opět historickým parním vlakem.

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice

  • 4. – 7. července, Boskovice

Začíná čtyřdenní Festival pro židovskou čtvrť Boskovice, který nabízí hudbu, výstavy i filmové projekce. Součástí festivalu jsou také workshopy zejména pro děti.

Den otevřených sklepů Hrušky

  • 6. července, od 10 hodin, Hrušky

Hrušečtí vinaři zvou na další ročník Dne otevřených sklepů. Ochutnat budete moci vína v 19 sklepech, převážet vás mezi sklepy bude koňský povoz, doprovázet bude cimbálová muzika a večerní zábavu obstará živá hudba.

33. kytarový festival Mikulov

  • 7. – 13. července, Mikulov

Začíná 33. ročník kytarového festivalu v Mikulově, který patří již více než tři desetiletí k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Festival tvoří celkem 9 koncertů, které se konají v prostorách mikulovského zámku, tam se publiku představí špičkoví kytaristé z řady zemí světa.

Noční otevřené sklepy ve Velkých Pavlovicích

6. července, od 17 hod do půlnoci, Velké Pavlovice

Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy je letní vinařská akce, která proběhne ve vinných sklepích ve Velkých Pavlovicích. V tuto nezvyklou dobu budou připraveny ochutnávky místních vín, včetně úžasných rosé vín a půlnoční ohňostroj.

Noční romantické Znojmo

  • 6. července, Znojmo, ul. Zelenářská

Populární noční romantická prohlídka města Znojma s řízenou degustací 6 vzorků sladkých bílých a růžových vín ze znojemské vinařské podoblasti si můžete vychutnat v sobotu od 20:30 do 23:30 hodin. V rámci noční prohlídky navštívíte Vlkovu věž, která je pro veřejnost ve večerních hodinách jinak nepřístupná a ochutnáte tak víno ve výšce 32 m nad zemí s nádherným výhledem na osvětlené Znojmo. Po celý čas prohlídky se o vás bude starat zkušený průvodce a sommelier. Chybět nebude ani ukázka sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve šavlí a sladký dezert.

autor: Radek Bortlík
Spustit audio