Krutý příběh o zamilované jeptišce

25. březen 2015

Mezi novickami v klášteře byla jedna, která vynikala zbožností a laskavostí. Ale i krásou, čehož si všiml mladý kněz, který byl v té době misijně přidělen ke kostelíku nad klášterem. Mladí lidé se do sebe zamilovali.

Nejdříve vzájemné přitažlivosti odolávali, ale nakonec podlehli. A nezůstalo to bez následků, jeptiška přišla do jiného stavu. Když se to dozvěděla její přísná abatyše, rozhodla odpadlici zaživa zazdít do výklenku vedle klášterní kaple. Nepomohl pláč, ani prosby ostatních jeptišek. Dívka byla zazděna.

Zoufalý kněz z kraje odešel a už o něm nikdo nikdy neslyšel. O zazděné jeptišce ale ano. V noci je prý občas slyšet její slabý nářek. A někteří dokonce viděli bíle oděnou jeptišku s dítětem v náručí, jak vystupuje na věž kaple a smutně se dívá směrem ke kostelíku nad klášterem.

autor: hon
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.