Koledy, Babička i silvestrovská jízda aneb (po)vánoční program na vlnách rozhlasu naší Moravy

19. prosinec 2022

Na sváteční dny jsme pro vás, posluchače Českého rozhlasu Brno, připravili program, který bude příjemnou kulisou pro prožití Vánoc, ale i společníkem pro ty, kteří budou o svátcích sami nebo budou pracovat.

Na Štědrý den nabídneme v čase 10 – 12 hodin hádání ve vánočních Srdcovkách Zdeňka Junáka s Vítězslavem Koudelkou. Pánové budou rozdávat dárky v podobě knížek a CD z naší produkce, které jsme vytvořili ve spolupráci s vydavatelstvím Radioservis.

Koledy

24. a 25. prosince ve 14 hodin si budete moct poslechnout legendární Babičku Boženy Němcové.

V podvečer rozezní naše vlny koledy, zejména ty z letos vydaného CD V půlnoční hodinu od Moravia brass bandu. V 18 hodin pak uslyšíte vánoční klasiku – Českou mši vánoční.

Na Boží hod vás čeká od 15 hodin pořad Jana Daleckého a Jany Kobylinské. Vybírat budou vánoční písničky a koledy z archivu, které se natočily v historii brněnského rozhlasu.

Na Štěpána pak dobrou kolednickou náladu vytvoří dopolední Apetýt. V první hodině s Blankou Kocourkovou připraví Jarka Vykoupilová speciál Babských rad. O tradicích štěpánského koledování bude Jarka mluvit s Martinou Čechmánkovou, pracovnicí parku Rochus v Uherském Hradišti.

Zvesela uzavřeme rok 2022 a oslavíme 30 let naší republiky

Poslední den roku opět oslavíme dvouhodinovým luštícím a hádankovým speciálem se Zdeňkem Junákem a Vítězslavem Koudelkou. Po 14. hodině pak začne dvouhodinová silvestrovská jízda Miroslava Donutila, který byl hostem laskavého objektivu brněnského muzikanta a filmaře Jiřího Vondráka.

Na Nový rok si budeme připomínat 30 let od vzniku naší republiky. V odpoledním vysílání pak Borek Kapitančik a Jiří Kokmotos proberou s posluchači 30 let naší republiky různými pohledy. Jak umíme slovensky a jak se daří Slovákům pracujícím v Česku? Na to se zeptáme šéfa orchestru Gustava Broma Vlada Valoviče. Nalaďte si novoroční VVV od 14 hodin.

Kompletní program Českého rozhlasu Brno najdete na našem webu v záložce Program. Přejeme vám krásné a klidné svátky!

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...