„Když se ráno probudím, tak se začnu těšit,“ říká s úsměvem Miroslav Donutil

12. červenec 2019

Většinou platí, že syn nese otcovo příjmení a nemá důvod o tom příliš přemýšlet. Pro naše dva hosty to ale často byl námět k diskuzi, i když se tímto tématem nezabývali dobrovolně a z vlastní potřeby.

Co potřebují otec a syn Donutilovi k tomu, aby je bavil svět?

„Přátele, rodinu, zázemí, abych dělal práci, která mě baví… to je asi všechno,“ říká na úvod rozhovoru Martin Donutil. A Miroslav se smíchem dodává: „Já taky tak.“ V poslední době si prý zvykl na to, že když se ráno probudí, začne se na něco těšit. „Což je zdánlivá maličkost, možná i hloupost, ale ono to tak není. Já se pozitivně naladím a začínám se těšit na další den, co je s ním spojeno a co přijde.“

Herci Miroslav a Martin Donutilovi se svěřili s tím, komu se směje komik, kdo je u nich doma nejpřísnější kritik, co bychom neměli věřit bulváru a prozradí také jednu, doposud utajovanou novinku.

Poslechněte si celý rozhovor Jany Kobylinské s Martinem a Miroslavem Donutilovými.

autoři: Jana Kobylinská , lop
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.