Každý, kdo pracuje v útulku, musí být svým způsobem psí psycholog, přibližuje Petra Volešová
Petra Volešová vede útulek pro opuštěná zvířata, který spadá pod brněnskou městskou policii. „Z našich zkušeností víme, že pokud to zvíře majitele nehledají maximálně do pár dnů, tak už o ně většinou nemají zájem se dále starat,“ vysvětluje. „Někdy chytáme třeba i netopýry, když někomu vletí do bytu. To spektrum živočichů, které odchytáváme, je široké,“ dodává Volešová s úsměvem. Jaká zvířata v útulku končí a proč? A co se děje se zvířaty, o které se majitel nepřihlásí?
Související
-
Jak vybrat kvalitní psí granule? Pozorně sledujte složení na etiketě
Kvalitní krmivo bychom měli vybírat na základě složení granulí. Ve složení by mělo být na prvním místě, pokud tam není, je něco špatně.
-
Mít psa je dnes tak trochu národní povinnost, Češi jsou nezodpovědní, říká ras 21. století
S opravdu jen mírnou nadsázkou řečeno, Vladimíra Kössla znají všichni toulaví psi na Českobudějovicku, ale také hadi, kteří utekli z terárií, či papoušci dobrodruzi.
-
Do dveří vchází nejdřív majitel, ne pes, říká zvířecí psycholog. Přidává radu, jak odnaučit úzkost
Podle zvěrolékaře a zvířecího psychologa Alexandra Skácela jde velmi snadno poznat, kde vládne v rodině „pán“ a kde pes.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.