Host Dne na Moravě: psycholožka Lucie Kotková
Druhým týdnem pokračuje válka na Ukrajině. Média i sociální sítě jsou plné informací o válečném dění přímo z místa, o politických jednáních i o ukrajinských uprchlících. Jak se hrozba války či válka samotná projevuje na psychice dětí? To je téma rozhovoru Karoliny Antlové s brněnskou dětskou psycholožkou Lucií Kotkovou.
Související
-
Mluvit s dětmi o válce je v pořádku. Má to ale svá pravidla, upozorňuje psycholog Václav Mertin
„Děti s námi budou chvilku strašně smutné, ale za hodinu jako by to pro ně nebylo. Je to sebezáchovná reakce,“ říká dětský psycholog Václav Mertin v Blízkých setkáních.
-
Osudy uprchlíků i výsledek války na Ukrajině. Děti se ptají na to, co pro ně mění ruská invaze
Co se děje na Ukrajině, co se děje u nás, na co se máme připravit, co dělat se strachem nebo jak se chovat k ukrajinským dětem? Téma pro tiskovou konferenci dětí.
-
Děti prchající před válkou cítí úzkost. Buďme k nim vlídní a nechme je vydechnout, říká psycholog
Na Ukrajině zuří válka. Více než polovina z těch, co před ní prchli do Česka, jsou děti, řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.