Hnutí ANO má opustit koalici na brněnském magistrátu. Vyzvalo ho k tomu jihomoravské předsednictvo
Hnutí ANO by mělo odejít z koalice na brněnském magistrátu. Odhlasovalo to jihomoravské předsednictvo na nedělním jednání kvůli bitcoinové kauze spojené s bývalým ministrem spravedlnosti ODS Pavlem Blažkem.
Podle schváleného usnesení má být koaliční smlouva vypovězená nejpozději na řádném zastupitelstvu naplánovaném na září.
„Já si nesmírně vážím práce našich zastupitelů v rámci koalice města Brna, nicméně ten skandál – jeho nitky směřují do Brna.“ S návrhem na odchod z koalice přišla předsedkyně jihomoravského hnutí ANO Alena Schillerová. Teď se jím budou zabývat členové oblastní organizace, v jejímž čele je náměstek primátorky René Černý. „V nejbližších dnech se určitě sejdeme a budeme o tom mluvit,“ podotýká.
I bez hnutí ANO by měla koalice vedená ODS v brněnském zastupitelstvu většinu.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Právník: Ne každá země má v čele velkopodnikatele. Naše legislativa ke střetu zájmů je proto konkrétnější
-
Nejsou potřeba, odmítl Nacher po sérii otázek pojistky proti náhlým změnám nového zákona o ČRo a ČT
-
Odškodné po očkování? Prymula: Rozsudek umožňuje spravedlivé posouzení případů, kde došlo k újmě
-
Vládní poslanci předložili změnu lex Babiš. Ruší plošný zákaz dotací pro firmy člena vlády