Developer představil tři možné podoby části Nové Zbrojovky

Tři možné podoby jednoho ze šesti sektorů brněnského areálu Nová Zbrojovka dnes představil developer CPI Group. Vizualizace si lidé mohou prohlédnou buď na velkoformátových panelech v Kanceláři architekta města Brna na Zelném trhu, nebo na internetových stránkách Nové Zbrojovky.

Jde o tři různé podoby šesté zóny, která sousedí s funkcionalistickým areálem lázní a koupaliště v Zábrdovicích a měla by plnit funkci veřejného prostoru. Na internetových stránkách mohou lidé o nejhezčí variantě i hlasovat a prostřednictvím online formuláře developerovi poslat své názory nebo podněty. Pro definitivní podobu šesté zóny pak developer bude jejich hlas brát jako poradní.

V samotném areálu Zbrojovky v současnosti pokračují demoliční práce a pokračuje přestavba bývalé nářaďovny, která má být hotová v příštím roce. Ze zhruba stovky budov zůstanou stát pouze čtyři, které byly vyhodnoceny jako vhodné pro rekonstrukci a zároveň mají architektonickou hodnotu.

Areál Zbrojovky v červnu 2018

"Našim cílem je být (při budování Nové Zbrojovky) maximálně transparentní a získat názory Brňanů, které se stanou, vedle expertů z CPI PG a dalších odborníků, jedním z rozhodujících parametrů budoucí podoby areálu," uvedl výkonný ředitel CPI Property Group Zdeněk Havelka.

Celé území někdejší Zbrojovky rozdělil developer do šesti zón s různým účelem - od bydlení, přes nákupy, kanceláře, odpočinek až po veřejný prostor.

Návrh realizace budovy v areálu Nové Zbrojovky

Tři vystavené vizualizace nepředstavují přesnou budoucí podobu místa, ale spíš možnosti ideového pojetí tohoto prostoru. Zatímco architekti z kanceláře ArchDesign do zóny umístili společensko-sportovní halu a kancelářskou budovu s obchodním parterem, architekti Kuba&Pilař do ní umístili hotel, víceúčelovou halu a venkovní sportovní plochy. Poslední návrh z dílny atelieru TheBüro počítá se sportovně volnočasovou budovou napojenou na areál lázní.

Jednotlivé zóny nebudou vyrůstat uceleně, ale prostor se bude postupně zahušťovat, stavět se bude ve více zónách zároveň. CPI odhaduje dobu výstavby okolo 15 let a výši investic v desítkách miliard korun. Po dostavění bude areál dále vlastnit a provozovat, bydlení zde má najít okolo deseti tisíc lidí.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související