Co víte o rozhlase? Vyzkoušejte si ke stému výročí náš malý kvíz

16. květen 2023

Sto let rozhlasu je i sto let mnoha zajímavostí. Vyzkoušejte si, jestli dokážete odpovědět na některé netradiční otázky z rozhlasové historie!

Čtěte také

Sto let fungování rozhlasu na území dnešní České republiky, to je důvod k oslavě. Ale také obsah tisíců stran knih, odborných studií, vědeckých prací. Pásy v rozhlasových archivech by mnohokrát obtočily zeměkouli. Rozhlas byl aktérem dějinných zvratů a událostí, ale i šťastných chvil.

Když začalo vysílání z Prahy (a hned po něm v roce 1924 to brněnské), bylo u vzniku mnoha žánrů a nápadů, kterými se mohli inspirovat zaměstnanci rádií po celém světě. Vždyť to bylo krátce poté, co začala fungovat třeba londýnská BBC.

Zkuste si v našem kvízu několik náhodně vybraných otázek spojených s rozhlasovou historií. Za každou správnou odpověď dostanete ještě malou bonusovou informaci.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...