Co Javorník, to muzikant II

4. duben 2024

Druhá část záznamu koncertu, který se uskutečnil v říjnu 2023 v brněnském SONO Music Clubu. V programu se představily tři generace současných cimbálových muzik soboru Javorník Brno s pěveckými sólisty. Koncertem provedla Monika Brindzáková.

Spustit audio

Související

  • Co Javorník, to muzikant III

    Třetí část záznamu koncertu, který se uskutečnil v SONO Music Clubu. V programu se představily tři generace současných cimbálových muzik soboru Javorník Brno.

  • Co Javorník, to muzikant I

    První část záznamu koncertu, který se uskutečnil v SONO Music Clubu. V programu se představily tři generace současných cimbálových muzik soboru Javorník Brno.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.