Chybou je, že se děti stále méně účastní zpívání lidových písní, míní folklorista a učitel Vlastimil Ondra

9. leden 2020

Vedoucí folklórního souboru Nivnička a pěveckého sboru Kuřátko Vlastimil Ondra společně s rodinnými příslušníky zpívali a hráli v Apetýtu.

Vedoucí folklórního souboru Nivnička a pěveckého sboru Kuřátko Vlastimil Ondra společně s několika dalšími nadšenci pořádá na Slovácku besedy u cimbálu pro teenagery. Prozradil mimo jiné jak přezpívat dominantního sólistu, jaká jsou pravidla opakování písní nebo jak se chovat k muzice. Do studia přivedl i své děti, které právě zpěvu a tanci u cimbálu, k obrovské radosti svého otce, vášnivě propadly.

Vlastimil Ondra s rodinou
autor: Andrea Kratinová

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.