Brno zveřejnilo návrh rekonstrukce křižovatky přes tramvajovou trať v Bystrci

20. leden 2022

Projektanti navrhli podobu nové křižovatky v Brně-Bystrci. Místo nepřehledného křížení Kníničské a Bystrcké ulice u čerpací stanice má vzniknout vyvýšený kruhový objezd nad tramvajovou tratí. Vyplývá to z projektu, který tento týden představili brněnštní radní.

Stavbu za nejméně 350 milionů korun má platit především Jihomoravský kraj s městem Brnem a dopravním podnikem. Rekonstrukce má začít v roce 2024.

Nepřehlednou křižovatku čeká ještě letos jedna úprava. „Ve směru od Kníniček, jak je křižovatka u benzinové pumpy, tam je dnes poměrně úzký odbočovací pruh doprava a lidé, kteří jedou rovně, brání tomu odbočení vpravo. Naší snahou bylo rozšířit odbočovací pruh ve směru do Brna tak, aby auta mohla plynuleji projíždět křižovatkou, kde je následně čeká semafor,” říká radní Petr Kratochvíl z ODS.

Po rekonstrukci křižovatky se nepočítá se zastávkou Kamenolom. Podle Dopravního podniku města Brna ji tam nejde umístit. „Nicméně odbor dopravy magistrátu zadal studii posunu stávající zastávky Podlesí blíže ke Kamenolomu, což by dany problém mohlo vyřešit. Navíc stávající tramvajové zastávky Branka a Podlesí jsou poměrně blízko, což je na takové rychlodrážní trati poměrně nešťastné,“ doplnila mluvčí podniku Hana Tomaštíková.

autor: Tomáš Kremr
Spustit audio

Související