Žijeme s vámi: díl 3. Marcela Vandrová

29. květen 2014

Dvě otázky moderátorkám pořadu Apetýt.

1. Na kterého z posluchačů nezapomenete?
2. Jakým největší trapas se vám ve vysílání přihodil?

Jsem křtěná Svratkou a vlastně celý profesní život patřím rozhlasu. Je ale také moje prokletí. Vždycky, když potkám zajímavého člověka, hned přemýšlím, jak a kdy ho pozvat do vysílání.

Ostatně díky rozhlasu mám taky svého manžela, kterého jsem poznala v dobách, kdy byl sólistou BROLNu a já tyto koncerty uváděla.

1. Nezapomenu třeba na mladého kluka, který se kdysi dovolal do pořadu Nokturno pro osamělá srdce a kterému jsme v živém vysílání rozmluvili plánovaný odchod ze života. Vychovávali ho babička s dědou, a když zemřeli, trápila ho samota. Po vysílání se dokonce ozval posluchač z Brna, který mu nabídl pomoc a kluka si s manželkou "adoptovali". Přestěhoval se do Brna a dodnes tady žije.

Marcela Vandrová při svých rozhlasových začátcích před třiceti lety

2. Bylo to při mém prvním živém přenosu Mikrofóra ze sportovní haly v Kunovicích. Stovky lidí, kapela Plavci-Rangers za mými zády a spousta hostů.

Jedním z nich byl zkušební pilot, mluvil skvěle a já jsem na chvíli vypnula pozornost, abych spočítala, kolik ještě minut zbývá do časového znamení a zpráv. Najednou ticho, pilot domluvil, já do nastalé pauzy poděkovala a popřála hodně takových zážitků. Celá sportovní hala včetně muzikantů se zhroutila smíchy. Jak jsem později zjistila, vyprávěl mi totiž hrůzný příběh, kterak se dostal do turbulence a málem přišel o život. Od té doby svým hostům pečlivě naslouchám.

autor: ČRo Brno
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.