Žijeme s vámi: díl 3. Marcela Vandrová

Dvě otázky moderátorkám pořadu Apetýt.

1. Na kterého z posluchačů nezapomenete?
2. Jakým největší trapas se vám ve vysílání přihodil?

Jsem křtěná Svratkou a vlastně celý profesní život patřím rozhlasu. Je ale také moje prokletí. Vždycky, když potkám zajímavého člověka, hned přemýšlím, jak a kdy ho pozvat do vysílání.

Ostatně díky rozhlasu mám taky svého manžela, kterého jsem poznala v dobách, kdy byl sólistou BROLNu a já tyto koncerty uváděla.

1. Nezapomenu třeba na mladého kluka, který se kdysi dovolal do pořadu Nokturno pro osamělá srdce a kterému jsme v živém vysílání rozmluvili plánovaný odchod ze života. Vychovávali ho babička s dědou, a když zemřeli, trápila ho samota. Po vysílání se dokonce ozval posluchač z Brna, který mu nabídl pomoc a kluka si s manželkou "adoptovali". Přestěhoval se do Brna a dodnes tady žije.

Marcela Vandrová při svých rozhlasových začátcích před třiceti lety

2. Bylo to při mém prvním živém přenosu Mikrofóra ze sportovní haly v Kunovicích. Stovky lidí, kapela Plavci-Rangers za mými zády a spousta hostů.

Jedním z nich byl zkušební pilot, mluvil skvěle a já jsem na chvíli vypnula pozornost, abych spočítala, kolik ještě minut zbývá do časového znamení a zpráv. Najednou ticho, pilot domluvil, já do nastalé pauzy poděkovala a popřála hodně takových zážitků. Celá sportovní hala včetně muzikantů se zhroutila smíchy. Jak jsem později zjistila, vyprávěl mi totiž hrůzný příběh, kterak se dostal do turbulence a málem přišel o život. Od té doby svým hostům pečlivě naslouchám.