Zahradní traktůrek je v dobrých rukou šťastného majitele z Hlinska. První seč zvládli oba na výbornou

24. květen 2024

Zahradní traktůrek Vari už se zabydlel u svého nového majitele. Vítězem Velké jarní soutěže Českého rozhlasu je Radek Šulc z Hlinska na Chrudimsku. Slavnostní předání traktůrku za sto tisíc korun se uskutečnilo 23. května odpoledne.

Na zahradě rodiny Šulcových čekal na předání nejen šťastně vylosovaný Radek, ale i jeho rodiče a kolega z hlinecké firmy, kde Český rozhlas poslouchají.

„Český rozhlas poslouchám hlavně dopoledne přímo u stroje. Dělám kovoobrábění přes počítač, takže někdy nemůžu poslouchat všechno, ale tentokrát jsem si dal pozor a vyplatilo se to,“ říká šťastný výherce z Hlinska, konkrétně z místní části Kouty.

Celá rodina Šulcových měla z výhry ohromnou radost. Za jejich rodinným domem jsou totiž velké travnaté plochy, které zatím sekali méně výkonnými stroji. Traktůrek jim teď zjednoduší práci.

„To je ale úplná škoda ho zamazat,“ usmívá se maminka Radka Šulce Helena Šulcová. Sama se řízení tohoto stroje vzdá. K mechanizaci podle svých slov netíhne, zato chlapi v rodině se budou o traktůrek zřejmě přetahovat.

Praktické informace rodině ochotně poskytl Zdeněk Šetek ze společnosti Vari Libice nad Cidlinou.

Čtěte také

„Je to traktůrek, který už něco vydrží. Má dvouválcový motor, tlakové mazání a palivové čerpadlo, dá se s ním jezdit ve svahu,“ popisuje výhru Zdeněk Šetek a pokračuje:

„Traktor má hydro převodovku, jak intenzivně šlápnu, tak rychle pojede, řazení není. Brzda je jak provozní, tak zároveň parkovací. Startuje se tak, že dáte páčku úplně dopředu, při studeném startu si podržíte sytič nahoru a otočíte klíčkem,“ instruuje Zdeněk Šetek a nový majitel Radek Šulc se bez zaváhání rozjíždí a za chvíli mizí z dohledu.

Ve vysílání zazněly také užitečné zahradní a kutilské rady a tipy.

autor: jsl

Související