Vydejte se do Tišnova na netradiční výstavu betlémů. Najdete je ve výlohách obchodů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Betlémy regionálních tvůrců jsou k vidění ve výlohách obchodů a v městských budovách

Šedesát pět betlémů z rukou regionálních výtvarníků je od neděle (13. prosince) vystavených v ulicích Tišnova.

Netradiční výstavu betlémů pořádá umělecká galerie ve spolupráci s městem. Lidé si je můžou prohlédnout ve výlohách obchodů a v městských budovách. Cesta má 12 zastavení a zabere zhruba hodinu a půl času. Vydat se na procházku mohou lidé i za tmy, protože betlémy budou krásně osvětlené.

Ve výloze stavebnin a koupelnového studia na Brněnské ulici v Tišnově bývají vystavené většinou koupelnové kachličky nebo kohoutky. V následujících dnech v ní budou dva betlémy.

„Je to 22 let práce,“ říká Jana Svobodová, která vystavuje betlém vyrobený ze slaného těsta. Jak sama říká, „vydrží to sto let, když je to v suchu“. Její betlémy jsou rozeseté po celém světě. „V Kanadě, v Americe, v Rusku mám jeden a v Rakousku tři kousky.“

„V každém zastavení je jeden druh materiálu – dřevěný, skleněný či papírový. Co se týká trasy, je celá vydaná na mapce, která je v každé výloze, takže návštěvníci budou vědět, kam mají pokračovat,“ popisuje autor výstavy Zdeněk Jílek.

Spustit audio