Víkendové tipy: začíná ZUŠ Open, otevřou se památkové domky Slovácka či sklepy v Šatově

31. květen 2019

Kromě narozeninového koncertu Českého rozhlasu Brno na Brněnské přehradě zveme také do Šatova na Den pevností nebo kulturně nabitá představení žáků ZUŠ.

Víkend památkových domků Slovácka

  • 1. – 2. června, 9 – 17 hodin, celé území Slovácka

Unikátní akce, při které se společně otevřou na celém Slovácku památkově chráněné domky, drobné expozice a malá muzea. Zapojí se více než 50 subjektů od takových specialit, jako je obydlí zvěrokleštiče, muzeum pytlákůnebo rodný domek bratří Uprků. Velká část subjektů běžně otvírá jen po předchozím objednání, o víkendu se otevřou i domky, které jsou běžně nepřístupné.

Den otevřených sklepů v Šatově

  • 1. června, 10 - 20 hodin, Šatov u Znojma

Den otevřených sklepů se koná v sobotu 1. června ve sklepní ulici a okolí v Šatově. Během akce otevřených sklepů budou mít návštěvníci jedinečnou možnost navštívit sklepy místních vinařů, nahlédnout jim pod ruce a při tom ochutnat jejich skvělá vína. Pro zpestření je připravený turistický vláček, cimbálové muziky, harmonikář a bohaté občerstvení.

ZUŠ open 2019

  • 31. května - 1. června

Hudba, tanec, divadlo, výstavy v režii ZUŠek. Celostátní akce základních uměleckých škol představí v jednotlivých městech bohatý program pro veřejnost napříč generacemi. Podrobný program na webových stránkách.

Den pevností jižní Moravy

  • 1. června, Šatov

Už tuto sobotu mají zájemci o vojenskou historii možnost navštívit různé typy opevnění a porovnat jejich vybavení. Některé jsou státními muzei, ale převážná část se nachází v péči dobrovolníků z klubů vojenské historie. Na tento den si někteří provozovatelé muzeí připravili doprovodný program, který zatraktivní samotné prohlídky pevnostních objektů.

Řecká sobota na hradě Veveří

  • 1. června, hrad Veveří

První červnová sobota na hradě Veveří bude letos opět patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Se svým bohatým kulturním, historickým a gastronomickým programem se již zařadila mezi tradiční akce konané na hradě Veveří. Můžete se těšit na koncert Marthy a Teny Elefteriadu, vystoupení tanečního souboru Prometheus, program pro děti a spoustu dalšího.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka