Víkendové tipy: začíná ZUŠ Open, otevřou se památkové domky Slovácka či sklepy v Šatově

31. květen 2019

Kromě narozeninového koncertu Českého rozhlasu Brno na Brněnské přehradě zveme také do Šatova na Den pevností nebo kulturně nabitá představení žáků ZUŠ.

Víkend památkových domků Slovácka

  • 1. – 2. června, 9 – 17 hodin, celé území Slovácka

Unikátní akce, při které se společně otevřou na celém Slovácku památkově chráněné domky, drobné expozice a malá muzea. Zapojí se více než 50 subjektů od takových specialit, jako je obydlí zvěrokleštiče, muzeum pytlákůnebo rodný domek bratří Uprků. Velká část subjektů běžně otvírá jen po předchozím objednání, o víkendu se otevřou i domky, které jsou běžně nepřístupné.

Den otevřených sklepů v Šatově

  • 1. června, 10 - 20 hodin, Šatov u Znojma

Den otevřených sklepů se koná v sobotu 1. června ve sklepní ulici a okolí v Šatově. Během akce otevřených sklepů budou mít návštěvníci jedinečnou možnost navštívit sklepy místních vinařů, nahlédnout jim pod ruce a při tom ochutnat jejich skvělá vína. Pro zpestření je připravený turistický vláček, cimbálové muziky, harmonikář a bohaté občerstvení.

ZUŠ open 2019

  • 31. května - 1. června

Hudba, tanec, divadlo, výstavy v režii ZUŠek. Celostátní akce základních uměleckých škol představí v jednotlivých městech bohatý program pro veřejnost napříč generacemi. Podrobný program na webových stránkách.

Den pevností jižní Moravy

  • 1. června, Šatov

Už tuto sobotu mají zájemci o vojenskou historii možnost navštívit různé typy opevnění a porovnat jejich vybavení. Některé jsou státními muzei, ale převážná část se nachází v péči dobrovolníků z klubů vojenské historie. Na tento den si někteří provozovatelé muzeí připravili doprovodný program, který zatraktivní samotné prohlídky pevnostních objektů.

Řecká sobota na hradě Veveří

  • 1. června, hrad Veveří

První červnová sobota na hradě Veveří bude letos opět patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Se svým bohatým kulturním, historickým a gastronomickým programem se již zařadila mezi tradiční akce konané na hradě Veveří. Můžete se těšit na koncert Marthy a Teny Elefteriadu, vystoupení tanečního souboru Prometheus, program pro děti a spoustu dalšího.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?