Ve Veselí nad Moravou se uskutečnila přehlídka regionálních zpěváčků Děti a píseň Slovácka

29. duben 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Děti a píseň Slovácka se uskutečnila ve Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou se změnilo v Mekku lidových písní ze Slovácka. Porotci včera hledali nejlepší dětské zpěváky od Podluží k Uherskobrodsku.

V oblastním finále soutěže Děti a píseň svůj hlas rozeznělo celkem 36 dětí od 10 do 15 let a předcházel mu maraton regionálních kol. O dalším postupu do moravsko-slezské přehlídky tak rozhodovaly jen setiny bodů.

Děti a píseň Slovácka

Soutěže se zúčastnilo 36 dětí z 11 regionů: z Veselska, Uherskobrodska, Horňácka, Strážnicka, Poddvorova, Mikulova, Břeclavska Svatobořic-Mistřína nebo ze Ždánic. A rozhodovalo 11 porotců – právě z každého regionu jeden.

Z Veselí nad Moravou postoupilo 13 zpěváčků, kteří se spolu s dalšími dětmi předvedou 26. května v Rožnově pod Radhoštěm, kde je doprovodí Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů.

autor: kap
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.