Úterní Noční linka: Co jste dělávali na podzim v dětství?
Pomáhali jste prarodičům a rodičům v zemědělství nebo na zahradě? Jak jste se připravovali na zimu? Měli jste čas i na zábavu nebo bylo tolik práce, že na to už čas nezbýval? Zažili jste ještě brambory vytažené z ohníčku, který jste si udělali např. poté, co jste pouštěli draky? Měli jste kupované nebo jste si je sami vyráběli?
A mysleli jste i na zvířátka v lese? Sbírali jste kaštany a nosili jste je do školy? Našli jste si s rodiči čas na podzimní povídání a setkávání s přáteli?
Podzim je jedno ze čtyř ročních období, je to přechod mezi létem a zimou. V klimatických podmínkách mírného pásu se právě na podzim sklízí většina úrody a opadavé listnaté stromy ztrácejí listí. Listí má různé barvy a opadává. Dny se krátí, ochlazuje se, více prší a je mnohem horší počasí.
Na vaše příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Jana Chládková.
Své příběhy můžete volat do studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište na e-mailovou adresu: linka@rozhlas.cz, případně využjte webový formulář www.rozhlas.cz/linka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.