Ulrychovi: Písně a jejich příběhy

21. září 2015

Letos na jaře se konal v Mahenově divadle koncert Ohlédnutí, na kterém se Hana a Petr Ulrychovi vrátili k půlstoletí, kdy společně strávili na koncertních pódiích.

Jejich pestrá životní pouť lemovaná písněmi, z kterých mnohé se staly hity a legendami, je zachycena i v knížce Půlstoletí (1964-2014), která byla na onom koncertě pokřtěna. Sourozenci Ulrychovi se svou skupinou Javory se za dobu svého působení stali bezpochyby jedním ze svébytných pilířů české a moravské populární kultury, podobně jako Beatles, Jethro Tull či YES se stali ikonami populární hudby na britských ostrovech.

Nechoď do kláštera, Ideál, Spoutej mě, Až jednou červánky, Javory, Díky za každé nové ráno, Malé zrnko písku – co písnička, to kromě krásného hudebního poselství i příběh. Těmto písničkám, ze kterých mnohé zazněly v současné podobě na výše zmíněném slavnostním koncertu, a jejich příběhům bude věnován sváteční pořad Jiřího Plocka s názvem Léta plná písní. K němu si autor přizval Petra Ulrycha a v rozhovoru mezi písněmi si budou povídat nejen o písních, ale i o vážnějších a veselejších stránkách života.

IMG_5263.JPG

Léta plná písní / Ohlédnutí za životní poutí Hany a Petra Ulrychových, 28. září v 18:15.

autor: Jiří Plocek

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.