Trenér Alois Hadamczik po debaklu s Litvínovem skončil u hokejistů Komety Brno

5. únor 2016

Domácí prohra 1:6 s Litvínovem byla poslední zápas trenéra Aloise Hadamczika na pozici trenéra brněnské Komety. Jihomoravané prohráli sedmé z posledních osmi utkání a naděje na přímý postup do play off se jim opět vzdálila. Ve zbytku základní části tak budou především hájit své aktuální desáté místo a postup aspoň do předkola vyřazovacích bojů. Hadamczik svou rezignaci nabídl hned po konci utkání majiteli Komety Liboru Zábranskému.

Alois Hadamczik vedl Kometu od počátku letošní sezony, když se na trenérský post vrátil po více než roční pauze poté, co po olympiádě v Soči rezignoval na post trenéra národního týmu.

Třiašedesátiletý kouč končí angažmá v momentě, kdy týmu 9 kol před koncem základní části patří desátá příčka, která zaručuje postup do předkola play off, s náskokem sedmi bodů na jedenácté Vítkovice.

Ve 43 zápasech Hadamczik, jenž v minulosti v extralize trénoval například i Vítkovice či Spartu, dovedl brněnský mančaft k 19 výhrám.

„Protože nevidím žádný impuls pro mužstvo, tak je správné říct: 'Pojďte to někdo zkusit'. Myslím si, že mužstvo potřebuje nový impuls a zkusit něco jiného,“ prohlásil krátce po oznámení svého odchodu Hadamczik.

autoři: dan , jkn
Spustit audio