SOUTĚŽ: Oslavte s námi výročí Československa koncertem

16. říjen 2018

V neděli 28. října 2018 proběhne v brněnském Sono Centru velký koncert na oslavu 100 let založení Československé republiky.

Během hudebně pestrého večera, jehož program tvoří hudebníci spojení s Brnem, se bude cestovat časem! Začátek v letech třicátých a čtyřicátých, přes šedesátá a sedmdesátá léta až do současnosti.

Robert Křesťan na hudebním festivalu

Program akce otevře vystoupení skupiny Django Jet hrající taneční swing a francouzský gypsy jazz. „Prvorepublikový feeling“ přinese písničkový pořad Mě to tady (ne)baví v podání Jiřího Vondráka, Hany Robinson a Orchestru Divadla šansonu. Díky písním Adiny Mandlové, R. A. Dvorského a Huga Haase, mezi nimiž pobaví něžný humor kabaretních čísel, se rázem ocitneme v době černobílých filmů. Dále uslyšíte průkopníky bigbítu – kapelu Synkopy 61, která v roce 2016 oslavila 55 let své existence a hlavním hostem večera bude Robert Křesťan a Druhá tráva.

Hosty hudebně nabitého večera můžete být i vy. Jak na to?

Made in Czechoslovakia je speciálem pořadu Apetýt Českého rozhlasu Brno. Tento měsíc představujeme osobnosti, které jsou spjaty s Československem a jsou známi i ve světě. Víte, kdo byl prvním hostem tohoto apetýtového speciálu? (malá nápověda: pátek, 11:04)

Odpověď na soutěžní otázku nám zašlete na e-mailovou adresu poslouchame@rozhlas.cz. Pokud budete mezi prvními čtyřmi šťastlivci, vstupenka pro dvě osoby na říjnový koncert je vaše.

autor: lop
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?