Sobotní Noční linka: Sousedské vztahy v létě

22. červen 2019

Nepovede-li se vám soused, což se snadno může stát, v zimě to ani tak nevadí, jsme schovaní doma, ale léto... to už je horší.

Mám kamaráda, který si nedávno koupi dům za velkoměstem – má 4 děti a tak chtěli dům se zahradou. Vzali si hypotéku, celou zimu a jaro rekonstruovali a konečně je hotovo. Holčičky běhají po zahradě, griluje se a začínají dohady se starousedlíky.

Holčičky jsou moc hlučné, vůně grilovaného masa sousedům nevoní, vznikají spory. Kamarád jim zase říká, že jejich cigaretový kouř voní o mnoho méně než krkovička – a jsou naštvané obě strany.

Jak řešit takovou lapálii? Jistě i mnozí z vás máte podobné zkušenosti. Žít ve stresu a čekat, co se zase sousedům nebude líbit, to není příjemné. Jak jste takovou situaci řešili? Co jste zažili s nesnášenlivým sousedem? Jak se chovat a neztratit nervy? Poraďte anebo si také postěžujte. Sdílená starost – poloviční starost.

V sobotní lince probereme strasti i radosti venkovského života.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?