Rosa na kolejích po 30 letech

5. duben 2014

Písničkář Wabi Daněk, hudebník Ivo Viktorin a zvukový režisér Karel Špalek zavzpomínají na natáčení legendárního alba Rosa na kolejích.

V roce 1984 vyšlo legendární album Rosa na kolejích.

Písničkář Wabi Daněk, hudebník a aranžér Ivo Viktorin a zvukový režisér Karel Špalek zavzpomínají v pořadu na natáčení desky ve studiu Československého rozhlasu Brno.

Pořad s písničkami z alba, i dosud neuveřejněnými ukázkami z natáčení, připravili Max Wittmann a Karel Špalek. Moderuje Marcela Vandrová.

V následujících Písničkách pro duši s Maxem Wittmannem a Marcelou Vandrovou potom kromě jiného uslyšíme ukázky z nové tvorby Wabiho Daňka i Ivo Viktorina a jeho skupiny AG Flek.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...