Pondělní Noční linka: To mám ale radost!

11. leden 2021

Co vám v poslední době udělalo radost? Co vám zvedlo náladu a vykouzlilo úsměv na tváři?

Pro dobrou pohodu a zdraví člověka stačí třeba jen úsměv, který nám na tváři vyloudí třeba hrající si děti, ptáci štěbetající na krmítku, po dobrém obědě spokojený partner, nebo třeba třpytící se sníh na sromech, pokud tedy je...

Psychologové říkají, že radost bychom měli umět hledat vědomě ve zdánlivých drobnostech okolo nás. Při pocitu radosti a štěstí totiž mozek vyplaví endorfin, hormon radosti a štěstí a ten se rozleje do celého těla a je velmi prospěšný. Hlavně pro srdce, zklidní tlak a vám je hned lépe. Zavolejte do Noční linky a povězte,z čeho jste v těchto dnech měli radost, na co se těšíte a rozdejte dobrou náladu ostatním posluchačům. Na vaše malé i velké radosti se těší Zora Ježková v pondělní Noční lince. 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.