Pondělní Noční linka: Jak pečovat o partnerské vztahy?

22. leden 2024

Romantické filmy většinou končí happy endem „a žili spolu šťastně až do smrti“. Ale žít v manželském nebo partnerském vztahu není mnohdy romantika.

Ani naši prarodiče neměli na růžích ustláno a jejich společný život nebyl bez mráčků. Jak se naučili za léta strávená bok po boku vypořádat s problémy? Jakou dávku tolerance a odvahy museli vyvinout, aby jejich vztah vzkvétal? Jak pečovat o manželské a partnerské vztahy, aby byly vyvážené a v harmonii? Jaké máte zkušenosti z partnerských vztahů? Jaké kompromisy jste museli udělat, aby jste se s vaší polovičkou cítili dobře?

V dnešní Noční lince se na vaše odpovědi bude těšit Lucie Hostačná. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Lucie Hostačná
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.