Podívejte se na koncert cimbálové muziky souboru Jánošíček

24. říjen 2017
Na moravskou notu

Posluchači Českého rozhlasu Brno a příznivci folklórní hudby projevili obrovský zájem o další koncert z cyklu Na živú notečku. Foyer budovy Českého rozhlasu Brno se příznivci cimbálové muziky zcela zaplni. Milou atmosféru vystoupení zachytily v přímém přenosu nejen mikrofony, ale i kamery.

Folklórní soubor Jánošíček má své kořeny už v roce 1988, vznik cimbálové muziky rychle následoval. V současné době existují při souboru muziky dvě – dětská cimbálová muzika doprovází nejmladší a mladší tanečníky, velká muzika pak ty dospělé.

Přestože soubor sídlí v centru Brna, zabývá se převážně temperamentním slovenským folklórem. Cimbálová muzika souboru Jánošíček nahrála už dvě alba, první k patnáctému výročí založení souboru s názvem „Zahraj mi muzička pekne“, v roce 2008 pak CD s názvem „Z kade tade“.

Čtěte také

Při svém koncertu v budově Českého rozhlasu Brno vystoupila cimbálová muzika v sedmičlenné sestavě (troje housle, flétna, cimbál, violová kontra a kontrabas) s písněmi z Dolňácka, Horehroní, západního Slovenska i Kopanic.

Cyklus „Na živú notečku“ je koncertním speciálem pořadu Na moravskou notu a vystupují v něm mladé folklorní muziky a zpěváci. Koncerty připadají vždy na poslední středu v měsíci.

autor: ska

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.