Páteční Noční linka: Vzali byste si, anebo dokonce máte dítě v pěstounské péči nebo v adopci?

23. listopad 2018

 Jaké máte zkušenosti? A jaký byl důvod vašeho rozhodnutí? Podle výzkumu se k tomuto závazku rozhodnou lidé, kteří touží po dítěti a když vyčerpají všechny medicínské možnosti a finance, přijde na řadu adopce či pěstounská péče. Je to obrovský závazek a ne vždy se vztah mezi rodiči či pěstouny podaří.

Znáte ve svém okolí někoho, kdo se k této velké životní roli rozhodl? Jak jim to vychází?

A co vy? Byli byste schopni dát domov opuštěnému dítěti? Znám jednu takovou náhradní mámu a její holčička žije šťastný život.

Mladé páry čím dál víc touží po miminku a nedaří se. A úřední mašinerie je zdlouhavá a ne vždy touha po adopci či pěstounské péči vyjde.

Jaké jsou Vaše názory a zkušenosti? Žili jste třeba vy sami nějakou dobu v dětském domově? A jaké jsou Vaše vzpomínky? O tom budeme debatovat v páteční Noční lince.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.