Páteční Noční linka: Prozrazené tajemství

2. listopad 2018

Docela dlouho jsem si psala deník, ještě v prvním ročníku střední školy. A protože psací stůl v mém pokoji neměl klíč, myslela jsem, jak bude dobře schovaný pod nepořádkem v posledním šuplíku!

Ale kdepak, moje maminka, v touze po informacích, můj deník našla a bylo zle. Ještě hůř ale bylo, když jsem zvýšeným hlasem pravila něco o „hrabání se v mých věcech“. Facka přiletěla okamžitě! A přesto, že je to dávno, pocit křivdy ve mně zůstal.

Jak jste pátrali po tajemství svých dětí? Také jste tvrdili, že je to kvůli jejich ochraně, pro jejich dobro? Jak jste uchovávali svoje tajemství? Psali jste si vy nebo vaše děti deník?

Anebo jste měli kamarádku či kamaráda a místo písemné formy jste volili tu z očí do očí? A udrželi vaše tajemství anebo je druhý den věděli všichni v okolí? Komu vlastně důvěřujete nejvíc? Je to někdo z rodiny nebo spíše přátelé?

Případně si říkáte: „Mlčeti zlato!“ To si říkám já, a proto nemám ani profil na Facebooku. Ale já na sebe stejně všechno řeknu ve vysílání.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.