Páteční Noční linka: Máte boty z toulavého telete?

12. duben 2019

Odedávna žili mezi námi tací, jimž narozením daný životní prostor nestačil, hnáni touhou poznat něco nového, sbalili si jako Honza z pohádky ranec buchet od maminky a hurá do světa!

Dávné i současné cestovatele a objevitele známe – od Kolumba přes Holuba, Stingla, Zikmunda, Kolbabu až po ty mladší, třeba Petra Horkého.

Otázka pro dnešní Noční linku zní: Kde jste byli v životě nejdál?

A nemusela to být ani Afrika či brazilské pralesy. Ono stačí, když se vydáte objevovat zemi, ve které žijete. Od Aše až po sousední Slovensko. Kam jezdíte či chodíte na výlety? Kam vás vedou „cesty toulavý“? A co jste na nich pro sebe objevili? Kam nejdál jste se dostali vy a kam vaše děti?

Svět se otevřel a pro současné mladé lidi není problém žít na druhém konci světa, mají-li dostatek financí. Ale jsou i tací, kteří s pár dolary v kapse vyrazí třeba do Ameriky a tam berou ty nejpodřadnější práce, ušetří a vydají se za poznáním. Případně sednou do trabanta a projedou Afriku.

Má to však jeden háček: objevujeme svět, ale víme, jaké je to pár kilometrů od místa, kde bydlíme?

O dobrodružství a cestách, výletech či procházkách, na kterých čekají věci neznámé budeme mluvit v Noční lince.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.