Páteční Noční linka: Chystáte Vánoce pro mazlíčky a jiná čtyřnohá zvířátka?

14. prosinec 2018

Jak je to ve vaší rodině s krmením, případně dárky pro zvířata? Chodíte do lesa a nosíte jablíčka, čerstvá či sušená?

Jaké máte z těchto výletů zážitky? Já jsem se svými rodiči jako dítě jezdila do lesa na Myslivnu, kousek za Brno. Je tam nejen les ale i příjemná restaurace, cestou jsme zpívali koledy a pak se zahřáli u čaje a nějakého dortíku. Moc ráda na to vzpomínám.

Od té doby, co máme pejsky, chystáme s Ježíškem dárky i pro ně. Děláte to taky? A co nejčastěji bývá v balíčku pro pejska nebo kočičku?

Zažili jste někdy u rozbalování dárků nějakou legraci? Pokud do balíčku dáváte něco voňavého, například bůvolí ucho - to je v naší rodině velice populární - může se stát, že chytrý psíček zavětří. Aniž se zeptá na souhlas, vrhne se na hromadu dárků a začne hrabat, až se se k lahůdce dostane.

Před pár lety takhle náš pekinéz našel ucho a současně shodil stromeček. Má váš pejsek na Štědrý den k večeři něco jiného než obvykle?

Jaké zážitky s domácím i venkovním zvířectvem máte ve vzpomínkách? V páteční Noční lince to společně probereme.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...