Páteční Noční linka: Chystáte Vánoce pro mazlíčky a jiná čtyřnohá zvířátka?

14. prosinec 2018

Jak je to ve vaší rodině s krmením, případně dárky pro zvířata? Chodíte do lesa a nosíte jablíčka, čerstvá či sušená?

Jaké máte z těchto výletů zážitky? Já jsem se svými rodiči jako dítě jezdila do lesa na Myslivnu, kousek za Brno. Je tam nejen les ale i příjemná restaurace, cestou jsme zpívali koledy a pak se zahřáli u čaje a nějakého dortíku. Moc ráda na to vzpomínám.

Od té doby, co máme pejsky, chystáme s Ježíškem dárky i pro ně. Děláte to taky? A co nejčastěji bývá v balíčku pro pejska nebo kočičku?

Zažili jste někdy u rozbalování dárků nějakou legraci? Pokud do balíčku dáváte něco voňavého, například bůvolí ucho - to je v naší rodině velice populární - může se stát, že chytrý psíček zavětří. Aniž se zeptá na souhlas, vrhne se na hromadu dárků a začne hrabat, až se se k lahůdce dostane.

Před pár lety takhle náš pekinéz našel ucho a současně shodil stromeček. Má váš pejsek na Štědrý den k večeři něco jiného než obvykle?

Jaké zážitky s domácím i venkovním zvířectvem máte ve vzpomínkách? V páteční Noční lince to společně probereme.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.