Oslavte s Českým rozhlasem Brno hned trojí narozeniny! A buďte u jednoho malého rekordu

29. srpen 2023

V sobotu 2. září se pokusíme u příležitosti tří rozhlasových výročí o rekord v prohlídkách naší budovy. Buďte u toho a oslavte s námi rozhlasové narozeniny!

Miloš Šenkýř poutavě hovoří o historii rozhlasové budovy

O jaká výročí jde? 100. výročí zahájení rozhlasového vysílání na území dnešní České republiky, 100. výročí zahájení stavby budovy, v níž sídlí brněnský rozhlas, a 99. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání na Moravě.

Právě proto se v sobotu 2. září uskuteční pokus o netradiční rekord – a to v délce souvisle navazujících prohlídek provázených jednou osobou. Kolega Miloš Šenkýř bude celých dvanáct hodin nepřetržitě provádět prohlídky naší budovou v centru Brna. Začne v sobotu v sedm hodin ráno a doufá, že mu nohy i hlas vydrží tak, aby večer provedl poslední zájemce.

Na prohlídku potřeba se předem rezervovat, protože kapacita je omezená. Poslouchejte pozorně vysílání Českého rozhlasu Brno, kde se v průběhu tohoto týdne dozvíte, jak na to. Pokud se na vás nedostane, poslouchejte vysílání dál, místa budeme nabízet postupně.

Narozeninové vysílání

Nezapomeňte si v pátek 1. září od 10 hodin naladit slavnostní Apetýt, který odvysíláme z Paláce šlechtičen na Kobližné ulici v Brně a oslavíme tak na den přesně 99 let od prvního rozhlasového vysílání z Moravy.

Hosty budou osobnosti lidové hudby a dechovky, se kterými spolupracovala rozhlasová legenda Jaromír Nečas. K mikrofonu usednou Petr Ulrych, Jan Slabák, Vašek Kovářík a další.

autor: lop
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?