Obchodníkům v podchodu pod hlavním vlakovým nádražím v Brně skončil pronájem
1. leden 2022, aktualizováno
V pátek 31. prosince mohly být naposledy otevřené prodejny v podchodu pod hlavním nádražím v Brně.
Magistrát všem obchodníkům ke konci letoška vypověděl smlouvy. Radnice má v plánu podchod po etapách opravit. Po rekonstrukci se některé podniky budou moct vrátit, město ale zakáže prodej oblečení, obuvi nebo elektroniky. Kancelář architekta města Brna zatím chystá výběrové řízení na stavební firmu.
„Toto nás bude čekat v těch zimních a brzkých jarních měsících, následně bychom chtěli vysoutěžit firmu a začít realizovat tu první etapu. Finanční prostředky máme alokovány, respektive položku zavedenou v rozpočtu statutárního města Brna už pro rok 2022,“ říká náměstek primátorky Petr Hladík z KDU-ČSL.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Expert: Arménské volby rozhodla geopolitika, deziluze z Ruska a chybějící alternativa k Pašinjanovi
-
Vláda se stále nedohodla s Pavlem na tom, kdo pojede na summit NATO. Povede ale delegaci do OSN
-
Evropská komise nenašla porušení unijních pravidel o dostavbě Dukovan. ‚Dobrá zpráva,‘ míní Havlíček
-
Po zaniklých obcích v pohraničí pátrají archeologové. Dům své rodiny díky nim našla i Helena Baránková