O nových studiových nahrávkách VUS Ondráš s Jiřím Mottlem

29. prosinec 2023

V rámci programu MFF Strážnice 2023 se uskutečnil pořad připomínající sté výročí narození choreografky Libuše Hynkové. Divácky úspěšný a přínosný pořad připravil choreograf a vedoucí taneční skupiny Vojenského uměleckého souboru Ondráš Jan Kysučan.

Jednalo se o znovunastudování a rekonstrukci tanečních čísel i jejich hudebních podkladů. A právě o hudební stránce tohoto záslužného počinu pohovoří v pořadu Na pěknú notečku dramaturg VUS Ondráš, upravovatel a muzikant Jiří Mottl.

Na podzim 2023 se totiž podařilo v brněnském studiu Českého rozhlasu natočit čtyři hudební čísla ze zmiňovaného programu. Můžete si poslechnout hudební úpravy s názvy Tance z Velké Kubry, Zbojnický tanec, Trnky a V čas vína. Vše v aranži Jiřího Mottla v provedení orchestru lidových nástrojů VUS Ondráš s primášem Dominikem Orságem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.