Myslivcův život se řídí zákonitostmi přírody a průběhem roku
Než dojde na lov, předchází tomu mnoho práce. Vzhledem k tomu, že Českomoravská myslivecká jednota sdružuje lidi se zájmem o přírodu a o zvěř, kteří mají většinou své občanské povolání, je to často boj o čas. A důležitým faktorem je porozumění a tolerance v rodině.
Doba společných honů a naháněk připadají na měsíce listopad a prosinec. Zvěř je v chladnějších dnech klidnější, neobtěžuje ji hmyz a je to ideální doba k regulaci stavu.
Kromě těch vlastních mysliveckých činností je také potřeba postarat se o dorost a podle zkušeností Petra Dvorského, místopředsedy Okresního mysliveckého spolku Děčín, mají zájem nejen kluci, ale i děvčata. Ta jsou dokonce zvědavější na informace o životě v přírodě, mají pro ni obvykle od počátku větší cit. U kluků jde zpočátku často spíš o zájem o zbraně a lov.
Když se myslivce zeptáte na ten nejhezčí zážitek, dost možná, že stejně jako Petr Dvorský nebudou vzpomínat na nějakou úžasnou trofej, ale na chvilky v přírodě a na krásný okamžik zrození nového života.
Poslechněte si reportáž v Hobby magazínu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://brno.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://brno.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.