O pořadu My a oni

Pravidelný pořad, který formou rozhovorů a reportáží poskytuje obraz soužití cizinců s Čechy v Praze.

Kdo jsou lidé, kteří přicházejí žít do naší země? Z jakých důvodů si vybírají právě české prostředí a co sem přinášejí? Znamená jejich příchod do Česka bohatší společnou budoucnost nebo naopak vzniká konfrontace, rozdělení na „my“ a „oni“? Jak je přijímáme? Jak se dovolávají svých práv a jak se integrují do zdejší společnosti? Máme důvody k obavám z cizího, jiného a neznámého?

Na všechny tyto otázky odpoví pořadi Goranky Oljači prostřednictvím portrétů cizinců žijících v Praze. Uslyšíte i reportáže ze života občanských sdružení, zabývajících se problematikou migrace a kulturní integrace lidí pocházejících odjinud. My a oni je první týdenní pořad na vlnách Českého rozhlasu, který se pravidelně věnoval a věnuje fenoménu migrace u nás. Získal první cenu Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v novinářské soutěži Příběh uprchlíka.

Historie pořadu:
Podnět k zařazení pořadu My a oni do schématu Českého rozhlasu Regina dala Goranka Oljača, která ho dodnes připravuje. První pořad jsme vysílali v lednu roku 1999.

Pořad vysíláme v rámci Studia Noc v pátek v 19:45.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
Brno

Další pořady

 • Vesele i Vážně o Víkendu

  Pestrý kaleidoskop informací, dobrých rad i zábavy.

 • Slavné dvojice

  Rozhovory Alex Mynářové s osobnostmi, které pojí rodinné, přátelské nebo pracovní vazby.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • My a oni

  Pořad, který formou rozhovorů a reportáží poskytuje obraz soužití cizinců s Čechy.