Listování vlastivědnou revue Valašsko

3. červen 2024

Zveme vás ke společnému listování novým vydáním vlastivědné revue Valašsko. Na stránkách 52. čísla se dočtete například o 100. výročí založení vsetínského muzea, sběratelské vášní pro exlibris, muzikantovi Jiřím Nechanickém, architektonických zajímavostech z dílny Bohumíra Kupky i Ludvíka Hilgerta. Nechybí nářeční ukázky, texty o přírodě i historii. Hudebními průvodci pořadu budou například cimbálová muzika Polajka, Kotár či Technik z Ostravy.

Spustit audio

Související

  • Listování časopisem Malovaný kraj

    Časopis Malovaný kraj v letošním roce slaví 60. výročí vydávání. Jan Kosík listuje v letošním druhém vydání a přinese další příběh ze života zakladatele Fanoše Mikuleckého.

  • Co Javorník, to muzikant I

    První část záznamu koncertu, který se uskutečnil v SONO Music Clubu. V programu se představily tři generace současných cimbálových muzik soboru Javorník Brno.

  • Nové CD Veselé muziky z Ratíškovic

    Po mnoha letech vydává nové CD Veselá muzika z Ratíškovic. Rozhlasovým posluchačům ho představí kapelník Josef Novák spolu s Jiřím Šupálkem.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.