Kuřim má nově zrekonstruované kulturní centrum za téměř 150 milionů korun
13. září 2019
Nově zrekonstruované kulturní centrum můžou ode dneška využívat lidé v Kuřimi na Brněnsku.
Původní budovu z roku 1961 nechala radnice kompletně přestavět. Uvnitř vzniklo kino, kavárna, společenský sál, ale třeba taky zázemí pro mateřské centrum.
Za stavbu a úpravu okolí zaplatilo město necelých 150 milionů korun. „Byla tu špatná statika, například střechy a kvůli těmto problémům jsme museli kulturní dům před třemi lety zavřít. Po rekonstrukci zůstala pouze obvodová zdiva, některé vnitřní konstrukce, jinak je vše postavené znovu,“ vysvětluje starosta Kuřimi Drago Sukalovský.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Cichanouská: Do svobodného Běloruska se vrátím. Teď je ideální příležitost zbavit se ruského poddanství
-
Dušek nesouhlasí s Havlovou. ‚Doplnění radních knihovny bylo legálně správně,‘ odmítá kritiku
-
Kongresman: Šampionát v době Trumpa je tragédie. Nemůžu Čechům zaručit, že nebudou terčem ICE
-
25 mužů v Praze brutálně napadlo pět fanoušků jiného klubu. ‚Je zázrak, že přežili,‘ říká mluvčí